Alan Wake – wygrany konkurs fotograficzny

Dzisiaj będzie trochę chwalenia, więc nieco wrażliwym odradzam dalsze czytanie :P
Jakiś czas temu największy (czyt. także najpopularniejszy) sklep z grami w Polsce (Ultima.pl) organizował konkurs na najlepsze zdjęcie odzwierciedlające klimat z psychologicznego thrillera akcji pt. Alan Wake. Gry w takim klimacie wychodzą bardzo rzadko, a twórcami są ludzie którzy spłodzili słynnego Max Payne`a, więc tym bardziej wiedziałem że warto czekać i śledzić materiały (po więcej nt. gry:
www.remedygames.com).
Ok, klimat już znałem więc trzeba było wybrać miejscówkę. Jako, że swoją przygodę z obrazem zaczynałem od fotografii postanowiłem to wykorzystać. Enkim zgodził się zostać modelem i po godzinie prób udało się wykonać poniższe zdjęcie.

Kliknij by powiększyć

Jednakże nie do końca byłem zadowolony. Może dlatego że wszystko wyglądało niezbyt filmowo ? W niedługim czasie, w kwietniu, razem z Grupą Filmową Powiązani wyjechaliśmy na festiwal filmowy do Bydgoszczy (!), wracając z kina (!!), po północy, spotkaliśmy oczyszczarkę ulic która złowrogo przemierzała puste ulice miasta (!!!). Wspaniały klimat na zdjęcie. Na całe szczęście kierowca był wyrozumiały :) Zdjęcie zdobyło pierwsze miejsce a wraz z nim otrzymałem pakiet gadżetów z gry i zaproszenie do siedziby Microsoftu w Warszawie by ograć grę przed premierą w maju 2010. Oto ta historia zawarta jednym zdjęciu:

Kliknij by powiększyć

A co z relacją z Nocy Horrorów ? Pewne poważne plany nt. filmowania oraz przygotowania do nowego filmu z Krzysztofem i Robertem opóźniły montaż, ale na dniach powinien się pojawić :)